Oczyszczanie kwasami Gniezno

Oczyszczanie kwasami Gniezno jest to tzw. peeling chemiczny. Do wykonania tego zabiegu kosmetycznego są wykorzystywane kwasy kosmetyczne o różnym stężeniu i właściwościach. Kwasy, zaaplikowane na skórę sprawiają, że wiązania między komórkami ulegają osłabieniu. Taki proces skutkuje pozbyciem się warstwy martwego naskórka.
Peeling kwasami powoduje, że struktura skóry zostaje wygładzona, koloryt ujednolicony, zmarszczki i bruzdy zostaną znacznie wygładzone, stan skóry trądzikowej znacznie się poprawia, a   skłonność do przetłuszczania skóry widocznie się redukuje.

Salon kosmetyczny OAZA stosuje zabiegi z dwoma rodzajami kwasów:

Kwasy Migdałowe

Kwasy te powodują delikatne złuszczanie się skóry, mogą być stosowane przez cały rok. Idealnie sprawdzają się w regeneracji skóry po intensywnych kąpielach słonecznych, czy solarium, a także w przypadku skóry suchej i odwodnionej. Osoby borykające się z przebarwieniami skóry, łojotokiem, czy „cerą palacza” również odczują wiele korzyści z zabiegów tym rodzajem kwasów. Efektem peelingu będzie wygładzona, ujędrniona skóra o równym kolorycie. Krosty, grudy, zaskórniki zostaną zniwelowane, a pory zwężone i oczyszczone. Najlepszy efekt uzyskuje się po serii 7-8 cotygodniowych zabiegów.

Kwasy AHA BHA 50%

Jest to mieszanka 3 różnych rodzajów kwasów (mlekowego, glikolowego i salicylowego). Intensywnie złuszczają one zrogowaciały naskórek, usuwają i zapobiegają powstawaniu mas rogowych, które są odpowiedzialne za powstawanie trądziku. Oprócz tego wygładzają i spłycają zmarszczki, oraz blizny potrądzikowe. Skóra po zabiegu jest silnie odżywiona i nawilżona. Zabieg ten zaleca się stosować jednorazowo. W  niektórych przypadkach możemy zalecamy „terapię szokową” – serię 3 zabiegów, wykonywanych w 3-4 tygodniowych odstępach.

 

Zastanawiasz, który rodzaj kwasów byłby najlepszy dla Twojej cery ? Skontaktuj się z nami i umów na konsultację !